Yurtdışı tatilin yeni trend olması nedeniyle turizm ve seyahat acentelerinin sunduğu turların sayısı ve içeriği her yıl biraz daha artıyor. Yakın geçmişte marka haline gelmiş turizm ve seyahat acentelerinin web sitelerinde dahi birkaç popüler yurtdışı tatil seçeneği dışında herhangi bir tatil fırsatı görülmezken, bugün hangi yurtdışı tatil paketinin seçileceğine karar vermek bile güç. Yurtdışında tatil yapmak isteyenlere onlarca farklı ülke, yüzlerce farklı tur seçeneği sunan turizm ve seyahat acentelerinin sitelerinde Uzakdoğu’dan Amerika’ya kadar dünyanın dört bir yanında tatil yapma imkanı sunan fırsatlara rastlamak mümkün. Tabi söz konusu yurtdışında tatil olduğunda tatilcilerin öncelikle tatileksper.com gibi güven konusunda şüpheye yer vermeyen hizmetler sunan bir turizm ve seyahat acentesini tercih etmesi şart…
Yurtdışında tatil dendiğinde, özellikle daha önce yurtdışında çıkmamış olan tatilcilerin aklına hemen İtalya ve Fransa turları geliyor. Ancak zamanla birkaç defa yurtdışında tatil yapanlar artık farklı deneyimler yaşamak istiyor ve bu bağlamda da gözler Amerika turları ve Latin Amerika tatillerine çevriliyor. Fırsatlar ülkesi ABD her zaman merak edildiği için Amerika’da tatil dendiğinde de çoğu insanın aklına ilk olarak New York gelmekte. Ancak kıtanın güneyindeki ülkeler bambaşka bir coğrafyaya ve kültüre sahip olduğundan, bir gidenin kolay kolay unutamadığı farklı bir tatil deneyimi vaat etmekte. Dominik ve Venezuela gibi Karayip Denizi’nin eşsiz güzelliklerine sahip Güney Amerika ülkelerinde tatil yapanlar, doğal güzelliklerin eşsiz manzarası sayesinde ülkemize bedeniyle birlikte ruhunu da tamamen dinlendirmiş bir şekilde dönüyor.
Küba, Brezilya ve Arjantin gibi ülkeler de Güney Amerika’nın en çok merak edilen tatil merkezleri arasında yer almakta. Bu ülkelerde tatil yapanların çok iyi bildiği üzere tatil boyunca fazla para harcanması gerekmiyor ama işin asıl maddi açıdan külfetli kısmı, yol parası oluyor. Zira okyanus ötesine uçmak ile yakınımızdaki bir Avrupa ülkesine gitmek arasında ekonomik açıdan dağlar kadar fark var. Ancak yine de yol parasını gözden çıkarttıktan sonra bu ülkelerde tatil boyunca astronomik meblağlar harcamaya gerek olmayacağını da unutmamak lazım.

There are currently no comments.